Zapisz

Atrakcje

lista atrakcji
zobacz na mapie
Centrum DIKUL
Wrocław
Centrum DIKUL
Opera Wrocławska
Kulturalna wizytówka Wrocławia
Opera Wrocławska
Arsenał Miejski - Muzeum Militariów
Muzeum Militariów zaraz naprzeciwko Hotelu CENTRUM DIKUL
Arsenał Miejski - Muzeum Militariów
Zoo Wrocław
Jedno z najciekawszych ZOO w Europie.
Zoo Wrocław
Ogród Botaniczny
Przepiękny ogród pełen kolorów.
Ogród Botaniczny
Hala Stulecia
Wizytówka Wrocławia
Hala Stulecia
Panorama Racławicka
Wielkie malowidło w sercu Wrocławia
Panorama Racławicka
Ratusz we Wrocławiu
5 minut spaceru od hotelu
Ratusz we Wrocławiu
X
Centrum DIKUL
Centrum DIKUL
X
Opera Wrocławska
Opera Wrocławska Opera Wrocławska jest jednym z największych i najbardziej znaczących teatrów operowych w Polsce. Od 1995 r. działa pod kierunkiem prof. Ewy Michnik, wybitnego dyrygenta współpracującego z takimi orkiestrami i teatrami operowymi, jak m.in.: Filharmonia Praska, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Deutsche Bach Orchester w Hamburgu, Orkiestra Symfoniczna w Norymberdze, Kammer Wiener Oper.
X
Arsenał Miejski - Muzeum Militariów
Arsenał Miejski - Muzeum Militariów Arsenał Miejski zwany również Arsenałem Wrocławskim lub Arsenałem Mikołajskim należy do najciekawszych zabytków architektury mieszczańskiej Wrocławia. Jest budynkiem o planie nieregularnego czworoboku, który otacza wewnętrzny dziedziniec. Budynek Arsenału nie posiada prawie wcale ozdób architektonicznych. Z pozoru surowy w formie, po przekroczeniu progów zachwyca swoimi wnętrzami o niespotykanej już gdzie indziej konstrukcji ciesielskiej. Nawiązują one do wnętrz niezrachowanych spichlerzy śląskich i z tego powodu jest on jednym z ciekawych obiektów tego typu w Polsce. Wewnętrzny dziedziniec urozmaicony sylwetkami dwóch baszt i studnia wyciągową z 1620 roku jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Wrocławia, chętnie wykorzystywanym przez zespoły muzyczne i teatralne. Obecnie w Arsenale mieszczą się trzy instytucje: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Militariów oraz Archiwum Budowlane.
X
Zoo Wrocław
Zoo Wrocław Wrocławskie ZOO jest jedną z największych placówek tego typu w Polsce, ciągle rozbudowywane i unowocześniane. Ośrodek może poszczycić się naprawdę długą historią. Po raz pierwszy ZOO zostało otwarte 10 lipca 1865 roku, zamknięte w latach kryzysu po I i II wojnie światowej. Jednakże w latach 70-tych, powróciło do swych lat prawdziwej świetności, a dzięki medialnemu sukcesowi "Z kamerą wśród zwierząt", prowadzonego przez Hannę i Antoniego Gucwińskich, ZOO stało się najbardziej rozpoznawanym ogrodem w Polsce. Obecnie kompleks zajmuje 33 ha powierzchni, na której stworzone są atrakcyjne, tematyczne ekspozycje fauny poszczególnych kontynentów (np. Pawilon Madagaskaru, Sahara, wybieg niedźwiedzi brunatnych czy basen płetwonogich). W ogrodzie możemy przyjrzeć się bliżej ok. 4.500zwierzętom reprezentującym ponad 800 gatunków. Liczne z nich są zagrożone wyginięciem, a nawet nie występują już w naturalnym środowisku.
X
Ogród Botaniczny
Ogród Botaniczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, to "żywe muzeum", a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Położony jest po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św.Krzyża, częściowo w obrębie historycznego Ostrowa Tumskiego, w odległości ok. 2 km od Rynku. Jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia.
X
Hala Stulecia
Hala Stulecia Hala Stulecia to unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W założeniu projektanta miała służyć mieszkańcom Wrocławia i gościom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska i tak jest do dziś. Wielofunkcyjna przestrzeń, nieszablonowa konstrukcja, klimatyczna i przestrzenna lokalizacja, to tylko kilka z jej atutów. Kompleks Hali Stulecia jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych miejsc dla organizatorów największych wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych, sportowych, kongresowych z Polski i zagranicy. Wpisanie jej w 2006 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podkreśliło rangę tego obiektu.
X
Panorama Racławicka
Panorama Racławicka Panorama Racławicka PANORAMA RACŁAWICKA we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.
X
Ratusz we Wrocławiu
Ratusz we Wrocławiu Stary Ratusz we Wrocławiu – późnogotycki budynek na wrocławskim Rynku, jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce, zarazem jeden z głównych zabytków architektonicznych Wrocławia. Ratusz znajduje się w południowo-wschodnim narożu bloku śródrynkowego (tretu). Dwukondygnacyjny, podpiwniczony, trójtraktowy budynek na planie wydłużonego prostokąta z wieżą i kilkoma przybudówkami powstał w kilku etapach budowlanych na przestrzeni około 250 lat (od schyłku XIII w. aż po wiek XVI). Obecny kształt Ratusz zawdzięcza restauracjom przeprowadzonym od XIX do XXI wieku.
Centrum DIKUL
Centrum DIKUL Wrocław | zobacz www »
Opera Wrocławska
Opera Wrocławska Kulturalna wizytówka Wrocławia | Więcej »
Arsenał Miejski - Muzeum Militariów
Arsenał Miejski - Muzeum Militariów Muzeum Militariów zaraz naprzeciwko Hotelu CENTRUM DIKUL | Więcej »
Zoo Wrocław
Zoo Wrocław Jedno z najciekawszych ZOO w Europie. | Więcej »
Ogród Botaniczny
Ogród Botaniczny Przepiękny ogród pełen kolorów. | Więcej »
Hala Stulecia
Hala Stulecia Wizytówka Wrocławia | Więcej »
Panorama Racławicka
Panorama Racławicka Wielkie malowidło w sercu Wrocławia | Więcej »
Ratusz we Wrocławiu
Ratusz we Wrocławiu 5 minut spaceru od hotelu | Więcej »